Виростити гарний газон – це ще пів справи. Правильний догляд за хорошої закладки газону – річ дуже важлива . Адже занапастити газон дуже легко. Як би красиво не виглядав ваш газон , але доглядати за ним доведеться. Погодьтеся , пожовклий газон і пониклі квіти не особливо вражають і вже зовсім не сприяють естетичному задоволенню, адже рослини без живлющої вологи існувати не можуть. Якщо регулярно не виконувати полив газонів , вони засихають , не розвивається густий травостій. Автоматичний полив таким способом зможе постійно забезпечувати ваші рослини оптимальною кількістю вологи. Крапельне зрошення, легко автоматизується і рослини отримують воду і поживні речовини, за встановленим Вами графіком, система поливу незамінна для приватних територій , особливо якщо власники часто надовго їдуть, не маючи можливості самостійно здійснювати полив газону. Регулярний полив ділянки цілком реально реалізувати , причому найсучаснішими засобами , систему поливу можна вибрати з широкого асортименту спеціального обладнання. Автоматичний полив візьме на себе турботу про газон, своєчасно і збалансовано виконуючи полив ваших рослин . Одним з найважливіших факторів забезпечення нормальної життєдіяльності рослин є вода , її якість і система поливу. Автополив – це не тільки сучасно, але й дуже економно.

Автоматичні системи поливу – це реалії сьогоднішнього дня. Будучи способом вирішення проблем, вони не тільки зручні, оскільки економлять сили й час, а й створюють додатковий затишок, престиж і красу Вашого газону.

Системи зрошення – це інженерно -технічний комплекс, що дозволяє виконувати полив ділянки більш якісно і професійно, ніж при ручному поливі. Конструкція системи передбачає найбільш оптимальний і точний об’єм поливної води, як для газону, так і для зелених насаджень за заданою програмою. Участь людини в роботі таких систем потрібна тільки для початкового програмування ( зазвичай на початку кожного сезону).

Автоматична система поливу

Система автоматичного поливу для газонів складається з 4 -х основних частин. Контролер (програматор ) – керувальний пристрій . Мозок всієї системи, що подає сигнали електромагнітних клапанів. Контролер керує клапанами по черзі згідно Вашій програмі. При завершенні поливу однієї зони, він включає клапан наступної зони поливу і т.д.

Електромагнітний клапан. Клапан регулює доступ води до зони поливу ( модулю) з набором дощовиків. Ці зони розподіляються відповідно з наявними типами рослин, їх розташуванням,складністю конфігурації площ.

Дощувач – пристрій, змонтований , як правило , під землею. Починає працювати при певному тиску в системі труб. Під тиском води шток з форсункою висувається і починається полив. Висота підняття форсунки може досягати 30 см.

Погодна станція – пристрій, який відключає систему поливу в разі дощу , сильного вітру або низької температури. Частіше застосовується датчик дощу.

Наші послуги

Проектування систем автоматичного поливу

Монтаж систем поливу, насосних станцій

Сезонне, гарантійне та післягарантійне обслуговування

Реставрація та оновлення існуючих систем поливу

Продаж та консультація поливочного обладнання

На все обладнання і змонтовані нами системи автоматичного поливу та капельного зрошення надається гарантія
Широкий асортимент обладння для автополиву, індивідуальний підхід до кожного клієнта, гнучка система знижок
це все Ви знайдете в нашій компанії

Проектування систем автоматичного поливу

Планування системи поливу прямо залежить від технічних даних ділянки:співвідношення сонячних та тіньових зон,розташування будівель,джерел води та їх якості, перепадів висот, якості та складу ґрунту, розташування насаджень, відпочинкових зон. Правильно складений проект із дотриманням всіх вимог — запорука красивої та цвітучої присадибної ділянки . Система поливу рослин на ділянці повинна передбачати як зрошення великих однорідних площ, наприклад, газонів, так і невеликих ділянок (квітників, альпінаріїв і т.д.), на яких можуть знаходитися різні групи рослин з різними потребами у волозі. Також важливо проводити проектування системи автоматичного поливу спільно з складанням ландшафтного проекту.

Монтаж систем автоматичного поливу

Роботи по монтажу системи авто поливу краще розпочинати після завершення планування горизонту землі, після посадок рослин, але перед вкладанням чи посівом газону. Також можливий монтаж на ділянці із сформованим ландшафтним дизайном, посадкою рослин та сформованим трав’яним покриттям, в такому випадку проводиться акуратне зрізання трав’яного покриву, в місцях потрібних для монтажу. Після монтажу газон вкладається знову на своє місце. Монтаж автоматичного поливу можна поділити на п’ять основних етапів:

 1. Розмітка території

  У відповідності до проекту визначаються місця встановлення дощувачів, клапанних боксів, місця прокопки траншей під труби, встановлення блоку управляння та датчику дощу.

 2. Викопка траншей та монтаж основного обладнання

  Викопка траншей здійснюється вручну на глибину до 40 см. При викопуванні траншей на ділянці з існуючим газоном, розкопування ґрунту здійснюється пошарово. Викопаний ґрунт укладається вздовж траншей на допоміжний матеріал.

  Монтаж здійснюється за допомогою компресійних фітингів. У місцях перетину трубопроводів з перешкодами пропуск труб і кабелю управління здійснюється в заздалегідь встановлених «гільзах». Монтаж електромагнітних клапанів здійснюється в спеціальних пластикових боксах для зручного доступу та обслуговування. Електричні кабелі системи управління поміщаються в поліетиленові труби й укладаються в траншеї разом з трубопроводами.

 3. Підключення систем поливу до джерел води

  Це може бути як підключення до мережі загальної Вашого будинку так і до спеціальної насосної станції.

 4. Встановлення контролера та датчика дощу

  Контролер встановлюється в місцях узгоджених із замовником, де є проведена мережа 220 в. Датчик дощу повинен встановлюватись в місцях безперешкодного потрапляння опадів на чутливу частину датчика.

 5. Запуск та налаштування системи авто поливу

  Після пуску води в систему, промивання трубопроводу від можливого мусору та усунення можливих дефектів трубопровідні траншеї засипають. Замінюються продувні заглушки на форсунки, регулюються сектора поливу, встановлюється програма поливу на контролері, виставляється кількість опадів на датчику дощу.

Сервісне та сезонне обслуговування систем автоматичного поливу

Своєчасне та якісне обслуговування потребує практично кожна інженерна система, а для систем автоматичного поливу ще й потрібна сезонна консервація та весняний запуск, крім того на протязі сезону програма поливу Вашої ділянки регулюється в залежності від погодних умов.

На зиму трубопровід продувається повітрям, демонтується насосна станція, якщо вона наявна, спускається вода з ємностей та знеструмлення пристроїв керування систем авто поливу.

Навесні здійснюється запуск систем автоматичного поливу, проводиться перевірка фільтрів, очищення робочих частин дощувачів, перевірка трубопроводів та загальне налаштування.