У випадку недостатнього зволоження газон може набути коричневого кольору, стати ламким або навіть загинути. З іншого боку, завелика кількість води витісняє повітря з ґрунту та може призвести до гниття трави. Секрет чудового на вигляд газону – саме у постійному помірному зволоженні. Найкращий результат ви отримаєте, поливаючи його ретельно, але не надто часто.

Ознаки недостатнього зволоження

У деяких кліматичних зонах, наприклад у Північній Європі, потреба в поливі мала або взагалі відсутня. Однак у більш теплих і сухих частинах світу траву необхідно регулярно поливати, щоб вона не засохла. Існують певні ознаки недостатнього зволоження газону:

  • Трава змінює колір на світло-зелений, а потім починає жовтіти 
  • Листя скручується та в'яне
  • Відбитки ніг залишаються на траві довше 

Коли слід виконувати полив?

Ідеальний час для поливу більшості газонів – рано вранці. У трави буде цілий день, щоб висохнути, а вода одразу не випарується, адже у сонця ще не було достатньо часу, щоб нагріти газон. Однак найменш марнотратний спосіб – нічний полив. Але будьте обережні, визначаючи необхідну кількість води, адже якщо вода затримуватиметься на траві на всю ніч, створиться вологе середовище, ідеальне для росту грибка.

Як часто та скільки? 

За відсутності дощу газон потрібно поливати двічі на тиждень, щоразу на 10–15 міліметрів. Якщо трава постійно отримує недостатньо води, коренева система піднімається до поверхні, де є вода, внаслідок чого трава стає ще більш чутливою до засухи. Скористайтеся дощоміром, щоб перевірити, наскільки вода просочилася в газон. Крім того, потрібно адаптувати кількість необхідної для поливу води відповідно до типу ґрунту, на якому росте газон. Потрібно переконатися, що вода встигає ввібратися за час подачі води.

Яке обладнання обрати? 

Розбризкувач – це простий та зручний засіб забезпечення постійного зволоження ділянки. Розбризкувачі можуть встановлюватися на землі, на підставках або переміщуватися газоном під час поливу. Якщо підключити розбризкувач до спеціального комп'ютера для поливу, можна навіть поїхати у відпустку, знаючи що газон і рослини не залишаться без догляду.

На багатьох газонах є ділянки, які потрібно поливати більшою кількістю води, ніж решту газона. Установіть бочку для збору дощової води і використовуйте зібрану воду для поливу цих ділянок вручну.


  • 676 Переглядів